לקוחות והמלצות

אל ארמת הגעתי אחרי שנה וחצי בהם חוויתי קושי וירידה ביכולת הקולית , זה קרה לי פתאום ,בשיא העשייה , בארץ ובחו״ל בהופעות תובעניות וואקלית בהם הייתי צריכה להיות במיטבי. הסתובבתי בין עשרות רופאים אסתואפטים , מדקרים, מורים כל מי שיכולתי לקבל ממנו איזשהיא עזרה , ממצא ,סיבה לכך שזה קרה, אך לצערי שום דבר לא הועיל ושום סיבה לא נמצאה. אבל הפגיעה ביכולת הייתה מוחשית ואקוטית ופשוט גרמה לי לסבל רב בזמן ששרתי. כך שהגעתי אל ארמת מרוסקת נפשית וואקלית , מתאבלת על הקול והיכולות שהיו לי. מהשיעור הראשון ארמת עבדה איתי בעדינות וסבלנות והובילה אותי להחלמה וואקלית במקביל לעבודה מנטלית שהחזירה לי את הביטחון בקול שלי ובעצמי בעצם כבר מהשיעור הרביעי חזרו אליי תדרים שהלכו לאיבוד ומשם המצב הלך והשתפר. מה שאני אוהבת בעבודה עם ארמת שאצלה הקול זה מדע מדוייק!! מעבר לכך שהיא משתלמת בעולם ומביאה את כל החידושים אליה לסטודיו ,הדרך בא היא מלמדת מבוססת על ידע בלתי נגמר וניסיון של שנים, יש לה את האוזן לזהות את הבעיה ולהוביל לפתרון העבודה מולה זה באמת אחד המקומות שאני יכולה פשוט לשחרר ולסמוך. ובנימה אישית: אני כל כך שמחה שפגשתי אותך כמורה וכאדם מבחינתי פשוט הצלת אותי, ועל זה אני חייבת לך תודה ♥️♥️♥️ ענקית

ADIVA COHEN IN instagram

עדי כהן

זמרת

אחרי שנים רבות של שירה כזמרת מקצועית ואחרי שלמדתי אצל המורה האגדית חנה הכהן שהלכה לעולמה לא מזמן, החלטתי להיענות לבקשות הרבות שהיו אליי ללמד פיתוח קול, אבל כדי שזה יקרה, רציתי ללמוד מהטובה מכולם. אחרי חיפוש נרחב והמלצות רבות, הגעתי לארמת ואני מודה לאל על כך. היא בדיוק מה שחיפשתי, מקצועית ברמה בינלאומית, לא רק מורה גם חוקרת לעומק כל נושא שקשור לקול ולכן הידע שלה בלתי נגמר ואם כבר התקלתי בשאלה שלא היתה לה עליה תשובה, זה לא קורה הרבה, אז מיד היא הלכה לחקור את הנושא וחזרה עם תשובה מעמיקה וברורה. פשוט תענוג. אז אם ללמוד להיות מורה לפיתוח קול, אז חד משמעית רק אצל ארמת!!! ומעבר ללמידה הזו, לא יכולתי לוותר עליה גם כמורה אישית עבורי ועבור ילדיי, כי מבחינתי כשאני בוחרת איש או אשת מקצוע, אני תמיד בוחרת את הכי טוב שאפשר עבורי.

מיטל טרבלסי

זמרת, מורה לפיתוח קול

אני לומד אצל ארמת כבר יותר משנתיים. יצא לי לעבוד וללמוד עם מספר מורים לפיתוח קול לפני ארמת אך מהר מאוד הבנתי שיש כאן משהו אחר לגמרי מבחינת האופן שבו ארמת מתנהלת, הסדר והארגון, למקצוענות שלה בתחום ועד לאווירה הנעימה והנוחה שהיא משרה במהלך השיעורים איתה. ההסתכלות הייחודית של ארמת על עולם הקול מאפשרת לארמת לגשת לכל תלמיד ולכל מקרה בצורה ספציפית ומדויקת ובכך להגיע לתוצאות מדהימות תוך שימוש במגוון טכניקות שונות שארמת מביאה. שיטת העובדה של ארמת כוללת בתוכה גם עבודה פנימית, במטרה להגיע לאיזון ונינוחות בכדי לאפשר תמיכה מלאה בכל המערך הווקאלי; דבר שתוך כדי העבודה עם ארמת הבנתי עד כמה הוא חיוני ומשמעותי.

בזכות העבודה עם ארמת הצלחתי במהלך השנתיים הללו לשפר משמעותית את יכולות השירה שלי; מהמנעד שלי שגדל בצורה דרסטית, ברמה שלא האמנתי שאני מסוגל להגיע למקומות הללו, ועד לאפשרויות ההפקה הווקאלית והמגוון הקולי שיש בידי כעט.  אני ממליץ בכל ליבי, זמרים מתחילים ועד למקצוענים ביותר, מורים לפיתוח קול, ושחקנים - על ארמת כמורה לפיתוח קול. היא אחת ויחידה, והיא מופלאה.

נדב סיון

זמר יוצר

הרבה מדברים על פיתוח קול בתור פיתוח טכניקה, אבל אצל ארמת המושג "פיתוח קול" הוא מציאת הקול הייחודי שלך בתור זמרת. מעבר לידע המטורף שלה והרצון האינסופי שלה לחקור כל דבר אפשרי שקשור למערכת הקול, ארמת העניקה לי את החופש למצוא את עצמי לא מתוך מקום של " לתקן אותי" אלא ממקום של "לדייק אותי" כזמרת, יוצרת ומבצעת. בסבלנות אין קץ, קיבלתי לגיטמציה לקול שלי, לצרכים שלי ומגוון התרגילים והפתרונות התאימו לכל מצב רוח, מצב פיזי / נפשי / קולי. הטכניקה היא אחת המתקדמות בארץ והובאה לפה ממיטב המומחים בעולם וכשמשהו לא ברור, אפשר לסמוך על ארמת שתשלח דגימת קול שלי למומחה מיתרים שמיד ייתן לה עוד כיוון. על האהבה, הנתינה האינסופית והידע המטורף הזה שלה, אני מודה לה כל יום מחדש. מכל הלב, מירב

מירב חזן

זמרת, שחקנית, מורה לפיתוח קול

זמר, שחקן, במאי, צלם, מורה לפיתוח קול ומטפל - אורי בעל כישורים רבים והנוכחות הבימתית שלו לא ניתנת לערעור - כנסו לראות   "עשיתי דרך מדהימה בשיעורים פרטיים אצל ארמת בהם חקרתי את הקצוות הקוליות שלי וקיבלתי כלים לעמידות וסאונד אחיד ושליטה טכנית יוצאת מן הכלל . בנוסף, עשיתי אצל ארמת את קורס לב הקול, קורס חובה לכל משתמש קול מורה או זמר. קורס מקיף שנותן ידע 360 מעלות לנושא הקול מאנטומיה ופיזיולוגיה דרך פציעות ונגעים ועד לפרגמנטים ורגיסטרים אין סוף ידע תיאורתי משולב בשעות טיסה ופרקטיקה של תרגילים שפותחו והותאמו על מנת לתת מענה למגוון בעיות איתם אנו מתמודדים. כל זה מנוהל ביד רמה של אשת מקצוע אחת ויחידה ארמת ארנהיים שרון , אישה צנועה ונדיבה שהקדישה את חייה לחקר ומאחוריה ניסיון עצום. בלב שלם אני חושב שכל אדם העוסק בתחום לא יכול להרשות לעצמו לא לעבור קורס שכזה ."

אורי אלקיים

זמר, שחקן ומטפל

הגעתי לארמת ממש במקרה דרך המלצה של מישהו. הייתי בדיוק אחרי הקלטת האלבום הראשון שלי והתחלתי להופיע באופן אינטנסיבי. הרגשתי שאני חייבת ללמוד איך לשמור על הקול שלי כדי שאוכל עוד לשיר שנים רבות… לא ידעתי כלום לפני כן על שיטת הSLS ולמעשה מעולם לא באמת למדתי פיתוח קול. כבר בפגישה הראשונה, מלבד העובדה שהיה לי מעניין והרגשתי שנפתח לי עולם חדש, היה לי כיף! יצאתי מהשיעור זוהרת וקורנת מאושר.הרגשתי שמצאתי מורה מדהימה ושיטה שהיא בדיוק בשבילי. מאז שהתחלתי (כבר כמה שנים), אני ממשיכה לגלות עולמות חדשים בקול שלי ויוצאת מהשיעורים מאותגרת ומוכנה לעוד שבוע של תרגילים וגילויים מעניינים. לדעתי כל מי שנחשף לשיטה הזאת ולמורה כמו ארמת הוא בר מזל!

מאיה איזקוביץ

מוזיקאית

אני לא הולך לחדש, אבל כל פעם מחדש אני מגלה כמה החזרת לי הפשן לשירה בנוסף להמון יכולות שתמיד פיללתי שיהיו לי וסוף סוף אני מצליח… ועזבי מצליח, אני אוהב את מה שיוצא. פתאום גיליתי שלפני שהתחלנו לא הייתי שומע כמעט מוזיקה שלא קשורה לעבודה רק כי חשבתי שאני זמר בינוני מינוס ובאיזשהו מקום לדעתי העדפתי להתחמק מלשמוע, לנסות לשיר ולא להצליח. מאז שהתחלנו המוזיקה הפרטית שאני אוהב חזרה בפול פאוור. תודה! תודה על הפשן שחזר, תודה על זה שהחזרת בי אמונה שאבדה ותודה שהיום אני יכול להגיד בקול שאני לא נופל מהרבה זמרים מעולים שיש בשוק (על אף שיש עוד הרבה עבודה לפנינו). תודה! תודה שאת קיימת ותודה שאת המורה שלי! אוהב טונות 🥰 תנו הצצה בעמוד של קובי - צליל ראשון

קובי שדה

זמר, מורה למוזיקה

החלה להקליט קאברים מגיל 13 בעודה מושפעת מזמרות כגון: מאריה קארי, ג'ניפר האדסון ואריתה פרנקלין. החלה בתור זמרת סול כבדה , ניתן לשמוע את ההשפעות על היכולות הווקאליות השחורות שהיא מביאה איתה. השתתפה ב"דה-וויס" עונה רביעית וכותבת ומלחינה בשביל אמנים רבים ועובדת עם די'גיים מכל העולם. עם תחילת הקריירה כזמרת צעירה בסוף תיכון למדה אצל ארמת וכיום משתלמת אצלה בקורס הוראת הקול  

ספיר עמר

זמרת יוצרת

המורה שלי המופלאה לפיתוח קול. ששיקמה לי את הקול ומטפחת אותו במקצוענות ורגישות שלא פגשתי קודם. הייתי שמחה שכל אדם שאוהב לשיר בין אם זה המקצוע שלו ובין אם זה תחביב פרטי- ילמד אצל ארמת. זה שילוב של מורה מצויינת עם שיטה מצויינת. מומלץ מומלץ מומלץ מומלץ! מתוך כתבת שער ב"לאשה" מהדורת החגים 2010 היא לומדת אצל ארמת ארנהיים פיתוח קול בשיטה מיוחדת בשם אס-אל-אס (ספיץ' לבל סינגינג). "זאת שיטה מיוחדת שבה את מרפה, עובדת עבודה נינוחה, בלי מאמץ פיזי, ובסוף כל שיעור אני על סף דמעות, במיוחד כשאני נזכרת בשיטת הלימוד הקלאסית, שבה אומרים לך 'תתאמצי ותסחטי את הקול כדי שיגיע לויברטו' (קצה גבול היכולת) וגם דורשים ממך בגיל שש לנגן שמונה שעות ביום". סבלת? "הייתה לי מורה טובה, אבל השיטה שבה למדתי היא שיטה מתעללת, אלימה, שבה חייתי עם הגוף בצורה אגרסיבית".

מארינה מקסימיליאן

מוזיקאית

ארמת, מורה מיוחדת במינה. אני שרה מגיל צעיר והייתי אצל מורות רבות, ארמת פתחה לי עולם חדש. הגעתי אליה לראשונה אחרי שסבלתי מיבלות במיתרי הקול במשך כמה שנים וביקרתי לא מעט רופאים וקלינאיות תקשורת, היא היחידה שהצליחה לשקם את קולי בעזרת הידע הרב והשיטה הייחודית בה היא מלמדת. בתקופה האחרונה התחלתי לבוא שוב לארמת באופן קבוע ואני מרגישה שינוי אדיר. קורה לי לא מעט שאני שרה ומופתעת מעצמי ואז נזכרת בארמת ומבינה כמה משמעותית העזרה שלה. בעדינות, ברגישות ובסבלנות היא מצליחה כל פעם מחדש לגלות לי עוד על עצמי ועל קולי בעזרת הסברים פשוטים וברורים לדברים שפעם היו נראים לי מעורפלים ומסתורים השיעורים של ארמת נעשים באוירה טובה, נעימה ומפרגנת תוך התעקשות שלה לפרוץ גבולות. היא לא מוותרת ונלחמת יחד איתי. אני מרגישה שיש לי עוד המון ללמוד ממנה ואני לא מפסיקה להינות מהדרך. מומלץ בחום!

טלי מן

מוזיקאית וזמרת

הגעתי לארמת במהלכו של סיבוב הופעות, ותוך כדי חיפוש ארוך אחר דרכים להוריד עומס מהקול, ולא להפעיל מאמץ כדי לשיר כמו שאני רוצה. כבר אחרי כמה שיעורים הורגש הבדל משמעותי. השיטה מאפשרת לי לטייל בין גשרים ולשלוט בווליום ללא מאמץ, בנוחות, ובלי לגרום נזק מתמשך לקול. ארמת מלמדת אותך איך לבחון את הגבולות הווקאליים שלך מבלי לחשוש. היא פרצה אצלי מה שלא חשבתי שאפשר.

מוריה אור

זמרת יוצרת

רציתי להודות לך מעומק ליבי על שנה של עבודה מאד משמעותית עימי ואני כותבת את הדברים על מנת שגם אחרים ידעו את ערך העבודה איתך ואת היכולות שלך למנף זמרים בכל כך הרבה דרכים. הגעתי אלייך אחרי 7 שנים של פיתוח קול, בעודי מכירה מושגים וטכניקה ולא תיארתי לעצמי איזו דרך עוד מצפה לי איתך ועד כמה אשפר את ביצועי בזכותך. עם סבלנות, סובלנות ויצירתיות רבה, תוך שימוש בשיטות מגוונות ודימויים שונים שפיתחת, היטבת להסביר ולהדריך אותי. כשלא הצלחתי להגיע למקומות אליהם כיוונתי, תמיד רוממת את רוחי ועודדת והוספת עצות מדהימות שקידמו אותי מאוד עד שכבשתי את אותם יעדים. יחסך האישי והרוח הגבית שתמיד נתת, היו עימי וסייעת לי גם לקראת אודישנים. את אדם עם תשוקה אדירה להוראת פיתוח קול ושירה וזה ניכר. שמחת החיים שלך הופכת את העבודה איתך לתענוג צרוף ונותנת ערך מוסף לתהליך. מי שילמד איתך יזכה ובענק, אני ממליצה הן למתחילים והן למתקדמים!‏

האינסטגרם של נעמה

נעמה רוזנבלט

זמרת יוצרת

לאחר שנים של לימודים בשיטה קלאסית בארץ ובחו"ל, שמעתי שארמת הביאה לארץ טכניקה חדשה ויוצאת- דופן ושמה- SLS , למרות שכבר עייפתי מטכניקות ווקאליות, החלטתי " לתת צאנס " אחרון בהכירי את אופייה וגישתה המעמיקה של ארמת. כבר בשיעור הראשון הרגשתי שזה "חבר מעולם אחר" גישה שונה לחלוטין לצליל, להפקה לחשיבה המוזיקלית שהייתה למרבה הפתעתי , חדשה לי, רעננה ובריאה שמביאה לתוצאות ממקומות לא צפויים! זהו מסע מרתק ומאד אמיץ לתוך הצליל, החשיבה על מהי שירה? ולתוך עצמנו…אני ממליצה בחום גם למי שרוצה להשתמש בקול ואינו זמר, להתנסות ברזי השיטה המופלאה הזו ולזכות בהיכרות נדירה עם הקול שלו/ה ועם מורה נהדרת אחרי התפילה אמרתי בליבי ,שאם ארמת הייתה לידי היא הייתה מקבלת חיבוק של תודה.

עליזה חן

מורה לפיתוח קול בי"ס רימון, זמרת אופרה

ארמת היא קסם שנכנס אל חיי ושינה אותם לטובה. במשך שנים סבלתי ממה שהיה קורה לקול שלי אחרי שירה של כמה שירים. כל פעם הייתי מצטרדת קלות, הקול שלי היה נשבר ופשוט נשמע לא טוב. כשהייתי מתכוננת להופעה, הייתי חרדה אם אחרי החזרות בכלל יישאר לי קול, להופיע איתו. החלטתי ללכת למורה לפיתוח קול, שתלמד אותי איך לשיר נכון. המורה שהלכתי אליה (לפני שגיליתי את ארמת) התמקדה איתי בעיקר בנשימות, ומן הסתם, לא הביאה לשום שינוי אצלי. סתם זרקתי כסף, בזבזתי אנרגיה וזמן. כשהגעתי אל ארמת, כבר בשיעור הראשון, חוץ מזה שהיא היתה פשוט מקסימה, הרגשתי שאני בידיים טובות, אצל מורה מקצועית עם גישה מיוחדת ושונה, וככל שהמשכתי בשיעורים, גיליתי שיש לה ידע מטורף, ניסיון, סבלנות מדהימה, שהיא מלמדת באווירה הכי כיפית שיש, משעשעת ונעימה, ההערות שלה כל כך מדויקות ונעשות בכזו רגישות, תמיד נוח לי איתה, ואני משוחררת לעשות את הדברים המביכים לעיתים, ששיעור פיתוח קול דורש, היא יודעת להסביר את הדברים הכי לא מוחשיים בצורה שאפילו שזו פעם ראשונה שאני נחשפת אליהם, אני מצליחה להבין איך לבצע, היא אף פעם לא מוותרת, ואם משהו קשה לי, היא ממשיכה לעודד אותי ברוח החיובית והקלילה שלה, מכוונת אותי ומלווה אותי עד שאני מצליחה. אני גם תמיד יכולה לשאול אותה ולהתייעץ לגבי התחום, והיא תמיד עונה ומסבירה בצורה כל כך מספקת ובבקיאות מרשימה. בזכות ארמת, אני כבר לא סובלת מהצטרדות, אני מוציאה מהקול שלי, דברים שלא ידעתי שבכלל אפשריים, המנעד שלי גדל, השליטה בקול טובה יותר, אני נהנית הרבה יותר לשיר, ופשוט מתרגשת ממה שאני מצליחה להוציא. ארמת היא אחת ויחידה.

נויה אינהורן

זמרת/יוצרת

שמי צבי שור,אני חזן מקצועי ,גר ומופיע בניו יורק שנים רבות. בשנה האחרונה נהיו לי קשיים מסוימים בשירה, בביצוע, בעוצמה, והרגשתי עייפות לאחר השירה. אני חשבתי ופחדתי שבקרוב אני יאבד את הקריירה שלי שממנה התפרנסתי בכבוד, ואהבתי מאד. פחדתי במיוחד מראש השנה ויום כיפור, ששם אני נמדד ע"י כאלף מתפללים. למזלי, הגעתי לארמת ולמרות שאני בניו יורק וארמת בישראל, ארמת לקחה אותי כפרויקט ועבדנו דרך סקייפ היא אמרה לי כבר בשיעור הראשון ,אל תדאג ,אני מבטיחה לך שינוי ואתה תהיה יותר טוב מאי פעם. ואכן ,בתוך זמן קצר ראיתי שמארמת תצמח לי הישועה ואכן הקול שלי השתפר פלאים, היום הקול שלי זורם באופן יותר טבעי ומשוחרר, אני שר בטון יותר יפה, והכי חשוב בלי מאמץ. אני עולה לגבוהים בקלילות בלי שום מאמץ ומסוגל לשלב את הצלילים הגבוהים והנמוכים בקלות, יש לי חופש אדיר בשירה. ביום הראשון של ראש השנה אחרי התפילה, ידעתי שהייתי חזק, וקיבלתי קומפלימנטים בלי הגבלה, מאנשים שאוהבים לתת ביקורות. וביום כיפור שאני צם ,וכידוע שמאד קשה להתפלל ולשיר שעות בלי להרטיב את הפה, אכן לשמחתי הסיפור חזר, קיבלתי קומפלימנטים וידעתי שהיתי חזק, (חזן, זמר יודע אם הוא טוב) אני הייתי מצוין. אחרי התפילה אמרתי בליבי ,שאם ארמת הייתה לידי היא הייתה מקבלת חיבוק של תודה.

צבי שור, חזן, ניו יורק

זמרת/יוצרת

אני לומדת אצל ארמת מזה שנה, וזו השנה הכי משמעותית בחיי, שהם ארוכים מצד אחד (60 שנה) ומצד שני כאילו נולדתי רק השנה. יש את החיים לפני ארמת ושיטת הלימוד הייחודית שלה, ויש את החיים אחרי ארמת, שאני מקווה שימשכו לעד. למרות ששחקתי כל חיי, מעולם לא הרגשתי שלמה וממושת כפי שאני מופיעה כיום, הופעת היחיד שלי "זרעים טובים" – כל כישוריי, רגשותיי ואישיותי, הצליחו לבוא לידי ביטוי ע"י הכלים שמעניקה לי ארמת, ויותר מכל, אני יכולה לומר, שסוף כל סוף – מצאתי את הקול שלי. תודה לקוסמת ארמת שבעזרת הכלים המופלאים של ה SLS ובשילוב אישיותה הקורנת ומאירת כל לב, מצליחה להוציא מכל אחד, את איכויות האלוהיות שבו. אני חייבת לך את הצלחת המופע שלי, ומפנה אלייך את כל מחיאות הכפיים. רוצה אותך כהדרן לכל חיי.. באהבה ובהוקרה עצומה, איריס.

איריס ברנע

שחקנית וזמרת

למדתי אצל הרבה מורים לפיתוח קול ואף מורה לא הצליח לקדם אותי לרמה שרציתי. שמעתי על ארמת ועל השיטה שלה והסקרנות הביאה אותי לשיעור ראשון. מאז אני תלמיד של ארמת כבר כמעט שנתיים ואני מרגיש שאני מגיע לרמה בה אני רוצה להיות! כבר מההתחלה התרגילים עזרו לקול שלי וככל שהזמן חולף אני מבין יותר ויותר איך לשלוט בקול שלי ולהשיג את התוצאות שאני מחפש. אני ממליץ בחום לכל זמר לבוא לשיעורים ולהרגיש את ההבדל!

גל אבלי

זמר ויוצר

I was looking for a Vocal Coach, nothing more, one that could give me the tools I need to go where I want and where is natural for me, musically, so that the decisions of genre and style and of what is right or wrong will be decided by me and me alone. I wasn't quite sure of what I was looking for, but I found Aramat, and a week after our first session, after practicing the SLS exercises, I knew. Having a long and healthy career vocally is a gift, but having the tools to stretch your voice, diverse your sound, to control and to have the ability to let go when is needed, is divine, as a singer, performer and especially as an artist. Aramat helps me be better, stronger and more confident in my craft. Recently I began writing songs from other places within I wasn't ready to reach in the past and singing is such a joy! ThanX Peace Love MusiC and Laughs Michelle Tam

מישל תם

זמרת

I came to Aramat some months ago after discovering I had nodules on my vocal cords. Unable to sing, I was filled with fear that my voice would not return, and that i wouldn't sing again – Every singer's worstnightmare. Aramat began teaching me a new way of using my voice using SLS exercises that were gentle yet super effective. Each week we progressed further, developing a new strength, a purer sound, and increased range that was quite astounding to me! Aramat's encouragement and sensitivity, as well as her excellent teaching methods have given me confidence in my voice again. I plan to continue our lessons as I am seeing and hearing such improvement and I want to say – Thank you Aramat!!

CARLIE FAIRBORN

Singer / Songwriter

בניגוד לרוב המוסיקאים שאני מכיר בארץ ההשפעות המוסיקאליות שלי תמיד הגיעו מחו"ל עם להקות גדולות כמו ארוסמית', ג'וני קאש, מייקל ג'קסון, פיית' נו מור,הסצנה הרחבה של סיאטל וכו' שבלטו בעיניי בזכות הזמר של הלהקה. הבעיה שבה נתקלתי במשך שנים הייתה השאלה "איך לעזאזל הם עושים את זה?!" אחרי שנים של לימודים באקדמיות מוסיקה שונות ופיתוח קול אף פעם לא קיבלתי תשובה ברורה וחד משמעית עד שהתחלתי עם SLS. בניגוד לכלים אחרים ישנם מאות שיטות ומתודות שונות של פיתוח קול בעולם ורובם לא מתבססות על דבר מלבד הנסיון של המורה המלמד. קצת כמו תרופות סבתא שעוברות מדור לדור בתורה שבע"פ. כך שגם כאשר משהו עבד בשבילי והפקתי צליל טוב, עדיין לא הייתי בשליטה מלאה כי לא הבנתי למה. כשהתחלתי ללמוד SLS עם ארמת הופתעתי לגלות שישנה מתודה מאוד מדוייקת ועיקשת של פיתוח קול מבוקר ו"נכון" ושהתשובות שלא היו לי פה בארץ היו קיימות בארה"ב הרחוקה כבר הרבה מאוד שנים. תשובות שהניבו איתם את האמנים והזמרים שאיתם גדלתי. ארמת היא לדעתי המורה הראשונה שנתקלתי בה שידעה לחתור לשורש הבעיות של השירה שלי ולעזור לי להניב את התוצאות שאני מחפש בשירה שלי – גובה, דיוק, עומק ובעיקר שליטה! תוך כדי הבנה מעמיקה של הפעילות שלנו ביחד ושלי כזמר. הבאסה היחידה שלי כיום היא שלא ידעתי על זה קודם. בקיצור, מומלץ בחום!

גד בן משה

מלחין, זמר יוצר ומוסיקאי

Human Beatbox "ביטבוקס אנושי" – האמנות ליצור צלילים של כלים מוסיקליים אך ורק בעזרת הפה ומיתרי הקול. איסאטו השתתף בתכניות כמו ארץ נהדרת, ערוץ 24, ביפ- ערוץ הצחוק ועוד. מלמד ומפתח את אמנות הביטבוקס בארץ ובעולם, יש לו אתר ללימוד ביטבוקס.www.beatboxtutorial.net "אמנות הביטבוקס זו אמנות שכולה מתעסקת במיתרי הקול שלנו ובשרירי הפה. כדי להיות ביטבוקסר טוב, צריך לדייק בצלילים ולפתח את הקול לרמה גבוהה כי באמנות שלנו אנו יוצרים צלילים של כלים כמו חצוצרה, כינור, מפוחית ועוד. לכן חשוב שהקול שלנו יהיה במיטבו. מהרגע שהתחלתי ללמוד פיתוח קול אצל ארמת, התחלתי לשיר יותר טוב, המנעד שלי גדל שזה בעצם עזר לי להיות יותר מגוון ביצירת הצלילים שאני מפיק בביטבוקס. השליטה בקול זה אחד הדברים הכי חשובים בביטבוקס, אחד הדברים שאנחנו עובדים עליהם בשיעורים זה על מעבר חלק בין הצלילים הנמוכים לגבוהים ואני מרגיש שכל העבודה הקשה העלתה את הביטבוקס שלי כמה רמות למעלה. השיעורים מאוד כיפיים ומצחיקים לכן זאת חוויה לבוא כל פעם לשיעור." איסאטו

איסאטו בוייקו

אמן ביטבוקס

ארמת מעבירה קורס מיוחד של פיתוח קול לשחקנים עבור איגוד השחקנים. בקורס השחקנים משפרים את יכולות השירה ומכינים שיר לאודישנים. בקורס ארמת עובדת עם אמנים ואורחים ידועים בתעשייה אשר עוזרים לשפר את הצד התיאטרלי בשיר. בקורס האחרון עבד עם הקבוצה צדי צרפתי ומארינה מקסימיליאן בלומין העבירה כיתת אמן אורח. השחקנים בקורס מגיבים: "נראה לי שאני משתפר מיום ליום ומבין את מה שאת מלמדת. הקול שלי עולה הרבה יותר גבוה ויותר ויותר יציב בגבהים. אני מתאמן כל יום ורואה תוצאות מידיות, מה שנדיר בלימודי פיתוח קול. תודה לך על כך!" ולדי "זה לא קל ללמוד לדבר (שלא לדבר על לשיר..) אחרי כל כך הרבה שנים של דיבור לא נכון והתעללות במיתרים. אפשר להיות דרמטית ולהגיד ששיטת SLS וארמת ארנהיים שינו לי את החיים.. באמת קצרה היריעה מלהכיל. אחרי 3 חודשים של עבודה ממש אפשר להרגיש שינוי, אין ספק שהשיטה תמשיך להיות חלק מהחיים שלי!" מיכל מיטלמן

שח"ם – ארגון שחקני המסך

ארגון

Aramat ניוזלטר

רשמו אותי לטיפים, סדנאות, ועדכונים חודשיים!