וידאו ומאמרים On-line

תרגיל התרנגולת!

וידאו ומאמרים 31 באוקטובר 2016

אז כן אני חייבת לשתף אותכם באחד התרגילים האהובים עליי! תרגיל התרנגולים!!

זה תרגיל שמדי שנה ושנה הקצנתי והגזמתי אותו עד שהוא הגיע לליגה מגוחכת לחלוטין. כשאני אומרת מגוחכת זה לא אומר שהתרגיל אינו אפקטיבי, ההפך הוא הנכון, זה בהחלט אחד הטובים שיש לי בארסנל!

אז למה מגוחך? כי זה כיף שיש תרגילים מטופשים שאפשר להשתטות עימם ולשחרר עכבות. התרגיל הזה ספציפית נהדר לילדים ולפיתוח רגיסטרים גבוהים אבל בכל גיל, טכניקה קולית דורשת גם פיתוח קורדינציה של שרירים וגם חופש רגשי!

ובכן, התרגיל שאני משתמשת בו, ביסודו מבוסס על ההברה BOO. בפני עצמו זאת הברה נפוצה בתרגול קולי רק שאני מבקשת לנפח את הלחיים ולפוצץ את ה"ב" כדי להקצין את הBLAST של האוויר והפידבק האקוסטי שנוצר בחללי הלוע. אני לקחתי את זה קצת לאקסטרים ולא כל המאסטרים שלי בהוראת פיתוח קול אהבו את זה… אבל מאחר והתוצאות כל כך טובות ממש לא אכפת לי אם חלק לא הסכימו איתי בתחילת הדרך… יש לי תלמידה שכל כך אהבה את התרגיל שהיא קנתה לי פסל של תרנגולת לסטודיו והוא אצלי עד היום כהשראה!

אז העיקרון פשוט: לחקות תרנגולת מאוד שמנה ופשוט לקרקר על ההברה הזו ולבצע ווקאליזות על BOO בכל תו.

אני מעודדת אתכם לנסות – זה עיקרון מאוד פשוט ואפשר לממש אותו על שירים ועל ווקאליזות שונות ולראייה הנה זמרת שגיליתי לאחרונה שעשתה אלבום קלאסי שלם רק עם קולות של תרנגולות וחתולים!! התרנגולת שלה אמנם לא תמיד שמנה ולא תמיד אומרת BOO אבל התוצאה מרשימה ומבדרת בהחלט!!

קולגה שלי מארה"ב, חשפה אותי לזמרת הזו אחרי שהעברתי לה שיעור שכולו היה סביב קולות של בעלי חיים. היא כל כך נהנתה שאמרה שבעתיד תעשה מחזמר כזה ומיד הפנתה אותי לזמרת הקלאסית הזו. תענוג אמיתי!!

קצת מדע…למה התרגיל הזה עובד?

SOVT – כמו תרגילים שבהם נתיב הקול סגור למחצה, כאן באופן חלקי הפידבק האקוסטי שנוצר עוזר לתנועה בריאה יותר של שפתות הקול ואף מעודד את הקורדינציה בין ה TA ל CT.

הפיצוץ המוגבר של ה"ב" עם הלחיים הנפוחות מייצר לחץ אוויר משמעותי שגם מרחיב את הלוע ומונע מהאוויר לברוח החוצה ולהתבזבז מה שמגביר את התמיכה שלנו ואת האינרציה של גלי הקול.

התנועה "u" בשילוב עם הסאונד השמן שאנחנו עושים בחיקוי התרנגולת מייצבת את הגרוגרת ומנמיכה אותה – מה שמתאים לסאונד האופראי/ קלאסי וגורם למעברי הרגיסטרים לקרות נמוך יותר.

הבנתם?

גם אם לא..זה ממש בסדר, העיקר שתקרקרו ותתנסו בחוויה התרנגולית!!

 

שיווק למטפל… 10 ביוני 2016 האנטומיה של הקול 3 בדצמבר 2016

Aramat ניוזלטר

רשמו אותי לטיפים, סדנאות, ועדכונים חודשיים!