וידאו ומאמרים On-line

חימום הקול לפני הופעה

וידאו ומאמרים 19 בדצמבר 2015

איך להתכונן להופעה ולהגיע כשהקול נמצא במצב אופטימלי זו שאלה חשובה ביותר. יש לי כאן כמה הצעות עבורכם וחשוב לי שתעצבו את ההצעות האלה שיתאימו לאישיות שלכם ולמה שעושה לכם טוב כי כולנו שונים.

קודם כל מתוך השיעורים שעשיתם אצל המאמן הקולי שלכם בתקווה יש חימום או שניים שהקלטתם והם האהובים עליכם ביותר. חשוב שתעשו להם גיבוי במיוחד לימים של הופעות אבל אני מקווה שהסיבה הנוספת היא שאתם משתמשים בהם יחסית יותר מהשאר ביום יום ולכן חשוב שיהיה להם גיבוי.

בניגוד להשערה הרווחת לא צריך לעשות את כל החימום ממש לפני ההופעה, מספיק לעשות את כולו בבוקר או בצהרים ואז לעשות משהו קטן לפני ההופעה. בנוסף חשוב לשים לב שבחרתם את האימון הנכון, אין שום סיבה שלא תרגישו שהקול שלכם כבר בשלבי חימום טובים אחרי רבע שעה. החימום המלא יכול לקחת 30-40 דקות פשוט כי זה היה שיעור טוב שפתח אותכם לאט וביסודיות אבל אם החימום שבחרתם מצליח לחמם אתכם רק אחרי 40 דקות יש כאן בעיה. קרה לי לא מעט שתלמידים הגיעו אליי לראשונה מתלוננים שלוקח להם שעות לחמם את הקול שלהם. זה בהחלט לא אמור להיות ככה, אחרי חצי שעה אתם אמורים להרגיש מעולה ואחרי שעה שיעור אתם צריכים להיות מוכנים להמריא. אם זה לא המצב תבדקו אם בחרתם את האימון הנכון ואם צריך לשנות טקטיקה.

אחרי שבחרתם לכם את האימון הנכון הייתי ממליצה שתתכננו לכם יום בלי יותר מדי פעילות, שיהיה לכם זמן לנוח, להתארגן, להתייפייף ולתעל מחשבות חיוביות. הייתי עושה ספורט או לפחות מתיחות ואחר כך אמבטיה או מקלחת חמה ואם ממש בא לכם להתפנק ולעשות ספא הייתי גם עושה אדים עם שמן אתרי אמיתי וטוב.

אחרי שהגוף מחומם והסינוסים פתוחים הייתי עושה את החימום המלא, ביניהם אפשר לאכול משהו קל או פשוט להתחיל את היום בארוחת בוקר מפנקת ואחרי העיכול לצאת לספורט או למתיחות. אחרי שסיימתם את כל אלה והחימום כבר סביר שצהריים ואז אתם יכולים להתחיל לסדר את כל העניינים הניהוליים לקראת ההופעה ולוודא שיש את כל מה שצריך ברגוע ובכיף, שהכל יהיה כבר מוכן בתיקים וששום דבר לא יישאר לרגע האחרון. אחהצ זה זמן מצוין לעשות עוד משהו מפנק ולהתארגן לנסיעה לבדיקת סאונד, שם חשוב שתרגישו את הבמה ואת הקול שלכם תנצלו את ההזדמנות לשיר בכל מיני צבעים כסוג של חימום המשך ולפני עלייה לבמה עוד כמה מתיחות לגוף ועוד כמה מתיחות קוליות כמו סליידים יעשו את העבודה.

ממש שנייה לפני שאתם עולים אני מציעה לנשום לבטן ולשיר כמה משפטים מהשיר פתיחה על זמזום או על התרגיל האהוב עליכם מהאימון. וכך שהקול שלכם ממוקם בדיוק איפה שאתם אוהבים וזוכרים, צאו על הבמה ותהנו מכל רגע ושנייה!


ווידאו – … 30 בנובמבר 2015 אולפן הקלטו… 21 בדצמבר 2015

Aramat ניוזלטר

רשמו אותי לטיפים, סדנאות, ועדכונים חודשיים!