וידאו ומאמרים On-line

אולפן הקלטות – איך להוציא את המקסימום מעצמכם?

וידאו ומאמרים 21 בדצמבר 2015

זמרים וזמרות מקצועיים, חובבים או מדובבים ואפילו מקריאי סיפורים, כולנו נפגשים עם אולפן ההקלטות. אז מה עושים ואיך עושים, על מה חושבים ואיך לא חושבים יותר מדי?

קודם כל, הנחמה הכי גדולה באולפן זה שאם לא יוצא טוב תמיד אפשר שוב אז תזכרו את העובדה הזו כדי להוריד את מפלס החששות. דבר שני, כמו בהופעה או בכל עבודה עם הגברה, צריך להתרגל לתנאים החדשים אז אל תהיו בלחץ להוציא את הטייק המושלם ישר אל ההתחלה, קחו לעצמכם לפחות את הרבע שעה הראשונה באולפן כדי להקשיב, לשיר בדינמיקות שונות ולבדוק איך אתם מרגישים. אם תקחו את הזמן הזה סביר מאוד להניח שתוכלו לעשות כל מיני דברים קטנים שישפרו את התחושה שלכם. החל מוויסות הווליום, מיקום האזניות ועד לאווירה בחדר ההקלטות.

אז אספנו כמה טיפים בסיסיים לקראת שירה באולפן הקלטות, נכון שחלקם מובנים מאליהם אבל אי אפשר להימנע מלציין אותם ובתקווה שתמצאו לפחות אחד או שניים שיעזרו לכם בהקלטה הקרובה:

  1. להכיר את השיר היטב וכמובן בעל פה. משמעות המילים חשובה, אתם רוצים שישמעו את המסר עובר דרך ההקלטה שלכם.
  2. בעזרת טכניקה טובה תלמדו איך להביע את עצמכם ולהפיק אפקטים שונים עם הקול שיעזרו לכם להעביר את המסר של השיר.
  3. לחשוב למי אתם שרים את השיר. אחד הקשיים באולפן זה שאין לכם קהל ואתם צריכים לדמיין אותו. דווקא במקום האינטימי הזה אפשר לדמיין את האדם שעבורו אתם שרים את השיר. ואם זה לא הולך אל תשכחו שגם הטכנאי שם מקשיב, אז מקסימום תשירו לו.
  4. תדאגו שיהיה לכם נח, מיקרופון בזווית נכונה, שומעים מספיק טוב. האם אתם אוהבים שיש לכם אפקטים על הקול או מעדיפים שזה יהיה נקי. אפשר לשחק עם המיקום של האוזניות ולהשאיר אוזן אחת מחוץ לאוזניות ואם אתם אוהבים להקליט שיש חושך אפשר לבקש.
  5. אל תשכחו להיות בקשר עם הטכנאי ואם אנשי המקצוע באולפן, לתקשר ולהביע כל מה שחסר לכם או שאתם צריכים.
  6. תזוזו בחופשיות כל עוד זה לא מפריע להקלטה זה בריא לכם ולקול שלכם.

אם רצה הגורל ואתם קוראים את זה עוד לפני שרגליכם דרכה באולפן ואתם עוד לא בטוחים מה הכיוון האמנותי שלכם ומה אתם רוצים לעשות אז קדימה, אנחנו רוצים לעודד אתכם לקפוץ למים כי אין דרך טובה יותר לענות לכל השאלות האלה מאשר לצבור ניסיון. יש עוד הרבה דברים לגלות, תעיזו ותנסו ותקליטו עוד ועוד ואם אתם רוצים תבואו להתנסות גם בקורס אולפן שלנו.

הנה ווידאו שעשינו לפני כמעט 10 מחזורים של קורס האולפן, אולי גם הבנות שהצטלמו פה יתנו לכם השראה…
[su_youtube url="https://www.youtube.com/watch?v=Mo6PdPGf0FU&index=7&list=PLxnQGCXNA0FBOhRxBq2wJrF8zpGGyrVr3"]


חימום הקול לפני הופעה 19 בדצמבר 2015 איך לשיר בק… 21 בדצמבר 2015

Aramat ניוזלטר

רשמו אותי לטיפים, סדנאות, ועדכונים חודשיים!