אודות ארמת – מורה לפיתוח קול

אודות ארמת - מורה לפיתוח קול

"אתם האמנים – התפקיד שלי זה לשמור על היושרה והכיוון האמנותי שלכם. לתת לכם כמה שיותר אפשרויות קוליות ולשמור על בריאות הקול, רק כדי שתוכלו לבצע את האמנות שלכם על הצד הטוב ביותר!" ארמת ארנהיים

ארמת ארנהיים-שרון, ווקולוגית מוסמכת (National center for voice and speech, UT) ומאמנת זמרים/ות מבוקשת שהתפרסמה בארץ בעקבות הניסיון העשיר שלה בארגונים קוליים וטכניקות בינלאומיות שמלוות את מיטב התעשיה בארה"ב. אחרי מסע של שנים כזמרת וכמורה היא מחויבת יותר מתמיד לחקור את הקול ולעזור לתלמידים שלה לקבל את התוצאות הכי טובות ואת הידע הכי מתקדם שקיים בעולם היום. אך חשוב מכל, היא מאמינה שכשיש רצון יש פתרון, ולכן מקבלת תלמידים בכל הרמות ולא מפסיקה ללמוד כדי שתוכל לעזור לכל אמן וכל זמר חובב למצוא את הקול האמיתי שלו, את הקלילות והבריאות שאינה מתפשרת על החזון האמנותי והייחודי של כל זמר וזמרת.

מייסדת ומנהלת את מרכז הקול הישראלי, מרכז הקול הוירטואלי הראשון בישראל, במסגרתו התקיימו הרבה שיתופי פעולה ואירועים עם מומחי קול מכל התחומים בארץ וגם בחו"ל. מרכז זה הוא גם שלוחה של ארגון הווקולוגיה האמריקאי PAVA. Pan American Vocology Associasion. "ווקולוגיה" (VOCOLOGY) זה השם המדעי החדש של מדע וחקר הקול, שם שהתקבל ופורסם ע"י ד"ר אינגו טיטצה.

"מרכז הקול הישראלי " הוקם יחד עם ד"ר לנדאו-זמר ופנינה ארנטל ועוד אנשי מקצוע רבים מתחום הרפואה והווקולוגיה. VOICE CENTER ISRAEL

כהונה של כמעט ארבע שנים כמנהלת חינוכית של VIP – Vocology In Practice.  בארגון הזה ארמת עבדה ולימדה בצמוד למיטב המורים בתעשייה בלוס אנג'לס, מורים שעובדים עם ריהאנה, פארל וויליאמס, קלי רולנד, אדם למברט, ג'סטין טימברלייק ועוד.

ארמת שירתה כמה שנים כנציגת ישראל של "IVA – Institution for Vocal Advancement" והיא המורה הראשונה בארץ שהוסמכה לטכניקת "SLS-Speech Level Singing" (הטכניקה של סת' ריגס). בשני הארגונים האלה אין אף מורה בארץ שהגיע לדרגה של ארמת. הטכניקה שנלמדת בארגונים האלה מתמקדת בשמירה על קול בריא, גרוגרת יציבה וגשרים (פסאג'י) חלקים. המטרה היא להצליח לשלוט בקול ולשיר באופן חלק מהנמוכים עד הגבוהים. רב חברי IVA היו ממייסדי ומקימי ארגון SLS לכן הטכניקה מאוד דומה בשניהם ובעלת רקורד לקוחות מרשים.

ביוגרפיה

ארמת נולדה בשנת 82 לזוג הורים מוסיקאים, שניהם מתחום המוזיקה הקלאסית. בילדותה ניגנה ושרה במסגרות שונות, ביניהם נבחרה לתפקיד ראשי באופרת ילדים "בסטיין ובסטיינה", בחטיבת הביניים הופיעה עם מקהלת "בת-קול" בהפקות בארץ ובתחרויות בחו"ל. בתיכון החלה להתעניין במוזיקה אלקטרונית, פופ וג'אז. אחרי צבא, החליטה לרדוף את חלומה ולהתחיל ללמוד ג'אז, מוזיקה קלה והלחנה. ארמת החלה ללמוד אצל מורים ידועים בארץ לפיתוח-קול. בהמשך נרשמה לבית הספר למוסיקה "רימון" וסיימה שם מסלול של 3 שנים והשתתפה בגמר תחרות "שירימון". בשנים שלאחר הלימודים הוציאה מיני אלבום עם מוזיקה אלקטרונית ובשנים האחרונות כתבה מוזיקה להצגת ילדים בפסטיבל עכו. אך היצירה תפסה מקום שני וההוראה והרצון להבין איך הקול האנושי עובד התגברו על השאר. כבר במהלך הלימודים ברימון התנסתה בטכניקות שונות של שירה ואף התחילה ללמד בטכניקת ה"בלטינג". לאחר כמה שנים של חיפושים ושילוב של טכניקות בארץ היא מצאה שההתקדמות שלה ושל התלמידים שלה מוגבלת והחליטה לחפש תשובות יותר עמוקות ומבוססות בחו"ל.

לא חלף זמן רב עד שמצאה את הארגון של סת' ריגס ואת הארגונים שבהם היא פועלת היום. שם היא מצאה את התשובות שחיפשה והחליטה לא לחסוך באף אמצעי כדי להביא את הידע והרמה הזו לארץ. כתלמידה של סת' עצמו, דייב סטראוד, גרג אנריקז ושל מורים נבחרים אחרים, ארמת נהנתה מהתקדמות אדירה והרמה שלה כמורה וכזמרת טיפסה מעלה וכן גם התוצאות של התלמידים החלו לדבר בעד עצמן.

השמועות החלו להתפשט מהר והביקוש לשיעורים עם ארמת גדל וממשיך לגדול. החל מלקוחות מקצועיים שמשפרים את היכולות הווקאליות שלהם ועד ללקוחות חובבניים וכמובן מורים נוספים שמעוניינים להיחשף לידע הזה. במהלך השנים ארגנה כיתות אמן עם מורים מחו"ל, עזרה לזמרים רבים ומורים להתפתח ולמעשה הפכה להיות מורה של מורים ומלווה אותם בתהליך הכשרתם. בעקבות ההצלחה שלה ושל המורים שמתלמדים אצלה, יותר ויותר מורים בארץ מחפשים תכניות הכשרה להוראת פיתוח קול ועם הביקוש מכללות מוזיקה בארץ ראו את הצורך ופתחו בעצמם קורסים בשביל לתת קצת יותר ידע בתחום.

לאחרונה, אחרי הסמכה אצל המדען המפורסם ד"ר איגו טיטצה, פתחה קורס מצליח למורי פיתוח קול. בין לקוחותיה בקורס היו מיטב המורים ממוסדות מוזיקליים מפורסמים ששמחו לקחת חלק ולרכוש את הידע החשוב והעדכני ביותר.

ארמת ממשיכה להשתלם ולהתקדם בתחום השירה ולמתעמקת יותר ויותר במדעים ובקשר החשוב שבין הידע הטכני האנטומי והפיזיקלי לבין מה שהגוף האנושי יכול וצריך לבצע. כיום, זמרים, שחקנים ומרצים מגיעים לארמת כדי שתעזור להם לשקם את הקול מפציעות לאחר שנים של שימוש לא נכון בקול, לדבר באופן בריא ונכון על הבמה או פשוט להשתפר כזמרים ולהרחיב את המנעד ולהעצים את היכולות הקוליות. התלמידים של ארמת מגיעים אליה מכל רחבי ארץ והעולם, החל מבאר שבע ועד קריית שמונה וארה"ב (חלקם לוקחים שיעורים דרך סקייפ). היא ממשיכה להציב לעצמה ולתלמידיה דרישות וסטנדרטים ברמה הכי גבוהה וכך מגיעה לתוצאות הטובות ביותר.

"רק אם נמשיך להתפתח, לשפר ולהשתפר, נוכל לממש את עצמנו ולעזור לאחרים להתממש!" ארמת ארנהיים

Aramat ניוזלטר

רשמו אותי לטיפים, סדנאות, ועדכונים חודשיים!