אודות ארמת – מורה לפיתוח קול, ווקולוגית

"את האמנית ואתה האמן – התפקיד שלי זה לשמור על היושרה והכיוון האמנותי שלך. לתת לך כמה שיותר אפשרויות קוליות ובו זמנית לשמור על בריאות הקול, רק כדי שהקול יביע את האמנות שלך על הצד הטוב ביותר!" ארמת

ארמת ארנהיים-שרון, ווקולוגית מוסמכת (National center for voice and speech, UT) וכן מראשוני הווקולגיות המוכרות בארה"ב על ידי הארגון האמריקאי לווקולוגיה (PAVA) ומאמנת זמרים/ות מבוקשת שהתפרסמה בארץ בעקבות הניסיון העשיר שלה בארגונים קוליים וטכניקות בינלאומיות שמלוות את מיטב התעשיה בארה"ב. אחרי מסע של שנים כזמרת וכמורה היא מחויבת יותר מתמיד לחקור את הקול ולעזור לתלמידים שלה לקבל את התוצאות הכי טובות ואת הידע הכי מתקדם שקיים בעולם היום. אך חשוב מכל, היא מאמינה שכשיש רצון יש פתרון, ולכן מקבלת תלמידים בכל הרמות, כל עוד יש מוכנות לעבוד אפשר להשיג הרבה! המטרה היא לעזור לכל אמן וכל זמר חובב למצוא את הקול האמיתי שלו, את הקלילות והבריאות שאינה מתפשרת על החזון האמנותי והייחודי של כל זמר וזמרת. ארמת עבדה עם אמנים ידועים רבים לקראת הופעות ופסטיבלים, חלק מהאמנים לתקופות ארוכות של אימון וליווי בהפקות. בין רשימת האמנים היא עבדה עם ריטה, יונתן מרגי, מיטל טרבלסי, מארינה מקסימיליאן, נועה קירל, עדי כהן, מאיה איזקוביץ ועוד.

ארמת הופיעה במספר כנסים מדעיים בחו"ל ובארץ עם מחקרים שונים והרצאות מגוונות בתחום האקוסטיקה, התהודה וטכניקות קוליות. ארמת מייסדת איגוד הקול הישראלי, ועוסקת בחקר הקול ובשיתופי פעולה בתחום הווקולוגיה. "ווקולוגיה" (VOCOLOGY) זה השם המדעי החדש של מדע וחקר הקול, שם שהתקבל ופורסם ע"י ד"ר אינגו טיטצה.

ארמת מכשירה מורים לפיתוח קול בארץ ובעולם, הקימה וניהלה את תכנית ההכשרה של ארגון בלוס אנג'לס, כהונה של כמעט ארבע שנים כמנהלת חינוכית של VIP – Vocology In Practice. בארגון הזה ארמת עבדה ולימדה בצמוד למיטב המורים בתעשייה בלוס אנג'לס, מורים שעובדים עם ריהאנה, פארל וויליאמס, קלי רולנד, אדם למברט, ג'סטין טימברלייק ועוד.

כותבת הספר "לב הקול" והקורס למאמני קול ומטפלי קול אשר מבוסס על עבודה קולית ואבחון סביב רגיסטרים. הקורס מאוד מבוקש ומעניק תעודת הכשרה להוראת פיתוח קול למסיימים את המסלול המלא. הטכניקות שארמת מלמדת משלבות לימודי שיקום הקול, טכניקות שהשתלמה בהן כמו אסטיל וטכניקות של מורים ספציפיים ומטפלים שהשתלמה אצלם כמו ד"ר ורדוליני, ד"ר מריבת דיים, דונלד מילר ועוד, אך בעיקר רב השנים של לימודיה בחו"ל היו בטכניקה של סת' ריגס. ארמת שירתה כמה שנים כנציגת ישראל של "IVA – Institution for Vocal Advancement" והיא המורה הראשונה בארץ שהוסמכה לטכניקת "SLS-Speech Level Singing" (הטכניקה של סת' ריגס). בשני הארגונים האלה אין אף מורה בארץ שהגיע לדרגה של ארמת. הטכניקה שנלמדת בארגונים האלה מתמקדת בשמירה על קול בריא, תיבת קול יציבה וגשרים (פסאג'י) חלקים. המטרה היא להצליח לשלוט בקול ולשיר באופן חלק מהנמוכים עד הגבוהים. רב חברי IVA היו ממייסדי ומקימי ארגון SLS לכן הטכניקה מאוד דומה בשניהם ובעלת רקורד לקוחות מרשים.

כזמרת ארמת הופיעה עם המוזיקה שלה ברחבי הארץ וגם בהשתלמויות בארה"ב. כתבה שירים להפקות תיאטרון שעלו בעכו או השתתפה בפסטיבלים שונים בארץ כזמרת אורחת.


חלק מהכנסים וההרצאות שארמת הופיעה בהם

 

יוני 2021 – כנס Voice Foundation
COMPARISON OF THE EFFECTS OF THE NARES AND NASAL CAVITY ON VOICE QUALITY VERSUS VOCAL TRACT ADJUSTMENTS:
Aramat Arnheim-Sharon, Brad Story

מרץ 2020 – כנס רופאי אף אוזן גרון באילת
Multidisciplinary Approach to the Professional Voice: Round Table Moderator – Tali Landau Zemer: Adi Primov-Fever, Aramat Arnheim-Sharon, Ofer Amir, Hagit Shoffel-Havakuk, Pnina Erenthal

פברואר 2020 – כנס ISHLA בתל אביב
Challenges in Managing Voice Professional:Sari Lotem, Pnina Erenthal, Aramat Arnheim-Sharon, Dr Jonathan Lahav, Dr Tali Landau-Zemer, Jacob Lieberman

פברואר 2019 – כנס הווקולוגיה הבינלאומי בבי"ס רימון
The Road to Beyonce: Aramat Arnheim-Sharon

יולי 2018 – כנס ViP בלוס אנג'לס קליפורניה
FORMANT STRATEGIES: Aramat Arnheim-Sharon

אפריל 2018 כנס ViP בלונדון אנגליה
EGG AND VOCE VISTA VOICE ANALYSIS: Donald G. Miller, Aramat Arnheim Sharon, Pnina Erenthal

אוקטובר 2017 – כנס PAVA בטורונטו קנדה
Pop Voice Pedagogy Workshop: Dave Stroud, Ryan Luchuck, Aramat Arnheim, and Chris Johnson


"רק אם נמשיך להתפתח, לשפר ולהשתפר, נוכל לממש את עצמנו ולעזור לאחרים להתממש!"
ארמת ארנהיים

Scroll to Top