וידאו ומאמרים On-line

קשית הפלאים

וידאו ומאמרים 21 בדצמבר 2015

בשנים האחרונות יותר ויותר זמרים בחו"ל מבטלים סיורי הופעות או מודיעים על הפסקה בשל בעיה במיתרי הקול. יותר ויותר מהם צריכים לעבור ניתוח כלשהו ואו שיקום קולי. סם סמית לאחרונה פרסם ווידאו של עצמו  באינסטגרם עובד על שיקום הקול בעזרת קשית. סמית' שנחשב אחד הזמרים המצליחים בעולם, עם טכניקת שירה מעולה, עצר הכל באמצע סיור באוסטרליה כשהתגלו אצלו בעיות במיתרי הקול.

אנחנו לומדים מזה שעומס בקול מגיע בהרבה צורות ומספיק שסמית' המשיך להופיע ערב ערב עם וירוס או חוסר שינה כדי שתהיה פציעה והוא יהיה חייב לנוח ולהשתקם. כמו שד"ר סטלוף אומר, הזמרים הם האלופים האולימפיים של עולם הקול. לכן צריך לטפח אותם ולשמור עליהם כמו כל אלוף אולימפי. קשית הפלאים כמו שאני אוהבת לקרוא לה הזו היא בעצם קשית שאנחנו מכירים מטרופית. קשית עם היקף קטן המתאימה במיוחד לקול האנושי. אחרי מחקרים רבים הוכח ששיטת הריפוי הזו היא אחת היעילות בעולם! כל זאת תודה למדען מספר אחת בתחום הקול, שתמצאו את השם שלו מוזכר בכל מחקר אפשרי. ד"ר אינגו טיטצה הוא האדם שעומד מאחורי הקשית הצרה.

עכשיו גם בארץ יש לא מעט זמרים שנאבקים וצריכים שיקום קולי, או ללמוד שירה בריאה, וסוף סוף אחרי בילוי אצל טיטצה ולימוד של הטכניקה ישירות מהמקור, עברתי הסמכה כווקולוגית ואני גאה להשתמש בקשית הפלאים בסטודיו. יש טכניקות נוספות של קשיות רגילות במים – על זה בפעם אחרת.

לפעם הזו, יש לציין שיש לי הרבה לקוחות של שחוזרים לשיר אחרי תקופות לא פשוטות בעזרת תרגילים מהסוג זה, אני משתדלת לפתח את התרגיל לטכניקה שתתאים לזמרים ובאופן הדרגתי תנצל את האנרגיה האקוסטית שהקשית יוצרת גם בלי תלות בקשית.

הנה וידאו שלי ולאחריו הוידאו של האיש שמאחורי הקשית, ד"ר אינגו טיטצה:

 

 


קול עוצמתי … 21 בדצמבר 2015 מהו רפלוקס … 15 בינואר 2016

Aramat ניוזלטר

רשמו אותי לטיפים, סדנאות, ועדכונים חודשיים!